TOP

Giriş Holünüz İçin 5 Yaratıcı Tasarım Fikirleri

Evinizin giriş yolu genellikle şemsiye, şal ve kaban yığınlarıyla kaplıysa girişinizin iyi bir izlenim vermesi için uygulayabileceğiniz şeyler oldukça basit.

Bu alanı kişiliğinizin ilk bakışı olarak görmek ve harika bir ilk izlenim elde etmek için önemlidir. Sizi en iyi tanımlayan kelimeler nelerdir? Bu sorunun cevabı ışığında renkler ve dokulardan yararlanarak doğru mobilya ve aksesuarları seçmenize yardımcı olabilir. Tüm giriş yollarının iyi bir depolama alanı olması gerektiğinden doğru parçalarınızı bulmanız da temel kurallar olmalıdır.

Düzenli ve yaratıcı bir giriş holü için önerilerimiz aşağıda.

#1 Küçük Alan Çözümü

Bunu Deneyin: Alanınız kısıtlı ama stiliniz değil.

Kısıtlı veya var olmayan girişleriniz için küçük bir tabure işinizi görecektir. Dokulu bir taburenin üzerine kitap yığınlarınızı ve bitkilerinizi koyabilirsiniz. Bu uygulama yardımıyla boş bir duvara kavuşmanız amaçlanır.

Nasıl Çalışır: Daha fazla depolamaya ihtiyacınız varsa, ayakkabılarınız için bu taburenin altına bir sepet ve yukarıya raf yerleştirin. Ayrıca ceket ve eşarp için bir kanca da ekleyebilirsiniz.

#2 Minimalist Tasarım

Bunu Deneyin: Faydalı, amaca hizmet eden alanlar.

Giriş yolları ayakkabı ve dış giysilerinizi çıkarmak için faydalı bir amaca hizmet eder. Minimalist yaklaşımda düşünürsek tüm bu ihtiyaçlarınıza hizmet edecek uzun bir puf set olabilir. Bu sayede çeşitli eşyalarınız için depolama görevi görecektir.

Nasıl Çalışır: Minimalist bir estetikten hoşlanıyorsanız, girişinizdeki eşyalarınızı toparlayacak puf set sayesinde toplu bir görünüm sağlanacaktır. Aydınlatma ve halınızın renk geçişlerini baz alın. Ve puf setin altına sepetler yerleştirmeyi unutmayın.

#3 İşlevselliği Tarzınıza Uyarlayın

Bunu Deneyin: Rahat, samimi ama pratik alanları nasıl uygulayacağınızı düşünün.

Bir şemsiyelik, ayna ve anahtarlarınızı koyacağınız küçük kase giriş için stil ve işlevsellik açısından oldukça mükemmel bir dengeye sahiptir. Bitkiler, kitaplar ve çerçeveli ayna sayesinde bu alan samimi bir görüntüye dönüşecektir.

Nasıl Çalışır: Ayrıntılara dikkat ederek konsol masanızda eşyalarınızı depolamak için çekmeceli kutulardan yararlanabilirsiniz. Şemsiyelik ortamı temiz tutar ve renkleri tamamlar. Bu öğeler sayesinde giriş yolunuzun geri kalan bölümü tamamlanmış olacaktır.

#4 Ekstra Alanınızın Potansiyelini Keşfedin

Bunu Deneyin: Ekstra alan sayesinde eşyalarınızı depolayın.

Evinizde ekstra özel bir giriş yolunuz varsa, neden bu alanı tam potansiyeline göre kullanmıyorsunuz? Örneğin, büyük bir ayna altında iki saklama kutusunu ve aksesuarlarla geniş bir konsol oluşturabilirsiniz. Tüm öğeleri aynı renk tonlarından seçtiğinizde uyumlu ve trend bir görünüme kavuşacaktır.

Nasıl Çalışır: Eğer yeterince alanınız varsa, boşlukları dolduracak uygun mobilyaları bulduğunuzdan emin olun. Büyük parçaları tercih ederek alanın dengeli görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca kutular sayesinde görünür dağınıklığınızı gizleyebilirsiniz.

#5 Konfor İlk Tercihiniz Olsun

Bunu Deneyin: Şekiller ve dokular ile oynayın.

Kendinizi geleneksel stilden daha uzak düşünüyorsanız, rahat formlar sizin için iyi bir seçimdir. Uzun bir konsol masasını duvara yaslayın. Modern, samimi görünümlü sepetler ile depolama alanınızı en üst düzeye çıkarın. Büyük bitkiler ve çerçevesiz aynalar ortama biraz eğlence katacaktır.

Nasıl Çalışır: Evinizin girişini kullanmak istediğiniz eşyaların dokularını ve renklerine göre yeterli çeşitlilikte olup olmadığını kontrol edin. Örneğin siyah-beyaz renkleri tamamlayıcı özellikli olduğundan düzenli bir görünümü destekler.

iremnurhanisoglu96@gmail.com