TOP

GELENEKSELE MODERN BİR DOKUNUŞ

2019’da yeni trend, modern mekanlar olacak gibi görünüyor. Daha az karmaşa aynı zamanda bolca sadelik hissi ile modern evler rahatlamamıza ve alanlarımızı gerçekten sevmemize yardımcı olabilir. Elbette modern tasarımı yeni evlerde bulmak çok daha kolaydır ama eviniz kesinlikle daha gelenekselse ve modern tasarım estetiğini seviyorsanız, trendin dışında kalmış hissedebilirsiniz. Endişelenmeyin! En geleneksel evlerde bile modern bir bükülme olabilir. Modern mekanların bazı ilkeleri getirerek, çeşitli modern dokunuşlar ile daha çok sevebilirsiniz!

Mobilya Takımını Ayır

Hepimiz ayrılmanın zor olduğunu biliyoruz ,özellikle mobilyalarınızı bir set olarak düşünürseniz bu size oldukça zor gelebilir. Ancak modern evlere göz atarsanız, her bir mobilya parçasının mekanı geliştirmek için düşünceli bir şekilde seçildiğini fark edeceksiniz, ancak bu mutlaka bir eşleştirme setinin parçası değil. Mobilya setlerinizi parçalayarak, alanınıza biraz daha küçük bir yüzey kazandırırken, geleneksel bir evin ağırlığından kurtulabilirsiniz. Mobilyalarınızı sürekli bir arada tutmak ister misiniz? Bir veya iki parçayı grafik kumaşta yeniden döşemeyi deneyin veya eşleşen setlerin rengini ve dokusunu değiştirmek için farklı dokuda yastıkları kullanın.

Eşyalarını Modernize Et ve Boş Alan Aç

İster hediyelik eşyaların duvarlarında isterse de raflarda olsun, mekanı eşyalarla doldurma fikri modernizmin tam tersidir. Bunun yerine, modern tasarım evinizin mekanlarını yeniden düşünmenize yardımcı olur. Her boş duvarı, rafı veya dolabı doldurmak yerine, gözlerinizi dinlendirmek için sevdiğiniz şeyleri tekrardan daha sade olarak düzenleyin.Aynı zamanda ev dekorasyonunuzu minimumda tutmak, mekanınızın temiz ve düzenli görünmesini sağlar.

Mimariyi ve Şekilleri Vurgula

Modern tasarım genellikle dekorun bir parçası olarak evin mimarisine odaklanır. Ancak farklı tipte evler bile daha fazla mimari etki elde etmek için vurgulayabileceğiniz birkaç özelliğe sahiptir. Evinizin etrafındaki ilginç şekilleri görmek için bir mimarın gözünü kullanın. Mutfağınızın ilginç bir tavanla çerçevelenmesini seviyor musunuz? Dikkatleri arttırmak için modern bir aydınlatma armatürü kullanın. Veya gözü girişteki en sevdiğiniz köşeye yönlendirmek için koyu renk kullanın. Aynaları, evinizin favori şekillerini yansıtmak için bile kullanabilirsiniz, böylece daha etkili olurlar.

Renklerle Keskinleştir

Modern tasarımı tek bir renk hikayesine damıtmanın en basit yolu ; yüksek kontrast, birleşik palettir. En sevdiğiniz modern mekanlara baktığınızda, tüm odaların birleşik bir palete sahip olduğunu fark edeceksiniz. Her odanın kendi teması veya özellikleri olabilir, ancak renkler tüm ev boyunca koordinedir.. Bu, mimariye tam anlamıyla “modern” denmese de bu eve düzenli bir his verir.

Aynı zamanda, yüksek kontrast renkler, modern tasarımda çok keskin, temiz hissi veren alanları oulşturur. Duvarı sakin bejle kaplayın ve evinize keskin kenarlar kazandırmak için siyah, krem, beyaz ve diğer cesur renkleri kullanın. Örneğin beyaz dolaplara siyah donanım eklemek, eski dolapları modern hale getirebilir. Veya temiz, beyaz bir odaya birkaç tane kalın yeşil ev bitkileri ekleyin. Modern bir alanı renkli ile doldurmanıza gerek yok, ancak kullanırken, çok fazla görsel etki bıraktığından emin olun.

Büyük Resmi Düşün

Modern tasarım, avantajınız için boş alan kullanmak anlamına geldiğinden, sanat ve dekor için biraz boş alan bırakmalısınız. Modern tasarımda neden bir fotoğraf kullanabiliyorken altı resim kullanıyorsunuz? Eşsiz galeri duvarınızı büyük bir parça veya hatta aynı küçük parçalardan birkaçı ile değiştirmek, mimari bölümünde eksik olabilecek bir alana ilgi duymanıza yardımcı olabilir.

Hafif Tekstil Ürünleri Kullan

Modern mekanlardaki tüm tekstiller genellikle sade, havadar ve etkileyicidir. Ağır kumaşlar ve çiçek yerine, hafif nevresimler ve pamuklar bir evin modern görünmesine yardımcı olur. Evinizdeki tekstillere ve kumaşlara bakın, bunun fark yaratan kolay, ucuz bir takas olduğunu göreceksiniz. Keten tonları veya ağır perdelerden kurtulun. Grafik baskılar içeren ve mobilyanızın tasarımını sergileyen modern parçalar için seçeneklere göz atın.

gizema@groupmedya.com