TOP

FARK KATAN TASARIMLAR

Mimar Ufuk Bahar tarafından kurulan Londra merkezli Türk mimarlık şirketi Urbanist Architecture, İngiltere’nin ünlü yapı ve mimari dergisi Build tarafından her yıl düzenlenen Build Architecture Awards’ta “En İyi Mimari ve İç Tasarım Firması” ödülünü aldı.

Urbanist Architecture, kuruluşundan bu yana Londra başta olmak üzere İngiltere’nin farklı şehirlerinde 500’den fazla projeye imza atmış. Konfor ve detaylara verilen önemin ön planda olduğu tasarım felsefesiyle tanınan firmanın projelerini yürüttüğü isimler arasında sanayiciler, emlak girişimcileri, sanat ve spor dünyasının yıldız isimleri yer alıyor. Uyguladığı “Urbanist 4D Gerçeklik” teknolojisiyle yaptığı tasarımlara fark katan Urbanist Architecture, mimari tasarım süreçlerinde VR teknolojisini ilk kullanan şirketlerden biri olarak da tanınıyor.Sürekli gelişip değişen mimari alanda kalıpları kırarak trendlere yön vermeyi amaçlayan firma kurucusu ve yöneticisi Ufuk Bahar, Türkiye’de başladığı mimarlık eğitimini İtalya ve İngiltere’de tamamlamış.

Şimdilerde University of Westminster’da genç mimar adaylarına mentor olarak destek veren mimar, Urbanist’in İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü RIBA’ya kayıtlı olmayı başaran tek Türk mimarlık şirketi olarak her zaman özgün ve farklı olduğuna dikkat çekiyor. Bu yıl Build Architecture Awards’ta ödül almaktan mutluluk duyduğunu şu sözlerle dile getiriyor Ufuk Bahar: “Urbanist Architecture Mimarlık Ofisi yüksek tasarım kalitesini hedefleyen, amacına uygun ve trendlerin üzerinde mimari çözümler sunan bir firma olarak emin adımlarla ilerliyor. Hedefimizi altı yıldan fazla bir süredir başarıyla devam ettirdiğimiz için çok şanslıyız. Bu hedefimizi önümüzdeki yıllarda da sürdürmek için aynı vizyonla çalışmaya devam edeceğiz.”

Urbanist Architecture kurulduğu günden bu yana İngiltere’nin pek çok şehrinde, toplam değeri 1 milyar Sterlin’i bulan 500’den fazla projeye imza attı.

Hazırlayan : ÇİĞDEM HASANOĞLU

gizema@groupmedya.com