TOP

Evinizde Minimal Bir Dekorasyon Yaratacak 5 Öneri

“Az çoktur” mottosunu benimseyen ve yaşam alanlarında da sadelikten yana olanlardansanız evinizi minimalist bir dekor anlayışına sokacak önerilerimize kulak verin!

1# Renk Paleti

Nötr tonlar, pasteller ve griler minimalist evler için istenilen renkler. Renklerde sadelik arttıkça minimal etki de artıyor. Ancak siz yine de renk katmak istiyorsanız bu hakkınızı bir ya da iki seçenekten yana kullanın. Örneğin duvarlarınız açık renkteyse rengi objelerinize verebilirsiniz. Bu monoton görünümü kırmaya yardımcı olacaktır.

2# Dokular

Minimalist bir ev, sade bir renk şeması sergileyeceği için sıkıcı görünmeye meyillidir. Bundan kaçınmak için dokularla oynayabilirsiniz. Bunun için ahşap zeminler, kürklü koltuk şalları, kapitone yorganlar en iyi seçenektir. Böylece eviniz çıplak ve soğuk bir havadan da kurtulacaktır.

3# Tek Bir Vurgu

Minimalizmde süslemelerden kaçınmak zorunda değilsiniz. Sadece minimuma indirmeniz ve aşırılıktan kaçınmanız gerekir. Mesela bir sanat hayranıysanız birkaç parça sanat eseri yerine tüm dikkati üzerine çekecek tek bir heykel veya tablo ortamın havasını değiştirecektir. Böylece aksesuarlar dikkatin dağılmasından ziyade odak noktası haline gelecek.

4# Işık

Bırakın ışık evinize dökülsün. Bu minimalist evinizin daha sıcak görünmesini sağlayacak. Bu konuda gereken yardımı nötr renkteki ince perdeler veya güneşliklerden alabilirsiniz.

5# Geometrik Hatlar

Geometrik şekillere sahip mobilyalar minimalist anlayıştaki dekorasyona hareket katan modern detaylar.

seda@mayadijital.com