TOP

BAHÇELİ HAVUZ TASARIMI İÇİN PRATİK ÖNERİLER

Herkes havuzunun etrafında güzel bir bahçe hayal eder. Davetkar, serin ve huzurlu hissettiren bir alan, yerlere oturup, güzel renklerin,seslerin,soğuk içecekler ve yiyeceklerin tadını çıkarabileceğiniz bir alan tasarlamak o kadar da zor değil!

Bütçeniz ne olursa olsun, mükemmel dış mekan alanı yaratabilirsiniz. İlk adım, etrafta inşa edilecek mükemmel öğeyi seçmek, sonra da planınızı buradan büyütmektir. Bütçeniz küçük olduğunda, alanınız için en doğru seçimi yapmak en önemli adımdır. Paranızın karşılığını almak istersiniz, uzun süre dayanacak ve yaptığınız değişikliklerle iç ve dış mekanlarınız hoş görünecektir.

1.Hamak

Sadece bir hamak ekleyerek havuzunuzda rahatlatıcı ve samimi bir ortam yaratabilirsiniz. Kumaş rengi ve desen seçenekleri neredeyse sonsuzdur, ayrıca rahatlık için ince bir battaniye veya yastık ekleyebilirsiniz.

diyprojects.com

2.Puflar

Bunlar tamamen büyümüş rahat koltuk minderleri olduğu için oldukça rahattırlar. Bu puflar dirençli, yıkanabilir, şişirilebilir olmalarının yanı sıra ultraviyole ışınlarına ve suya dayanıklı dış mekan kumaşından yapıldıkları için kullanımları oldukça rahat olacaktır.

archiproducts.com

3.Tropikal bitkiler

Havuz alanınızda kullanmak için süslü, büyük boy bitkilere bir ton para harcamanıza gerek yok. Usta bir zanaatkar olmasanız bile, etrafına sade, ışıltılı, bir çizgi çizerek sade,tropikal bitkiler ekerek bir miktar yaz esintisi ve kişilik kazandırabilirsiniz.

landscapedesigner.co.nz

4.Heykeller

Zarif bir havuza içerisinden su dökülen klasik figürler veya büyüleyici bir kaplumbağa ya da nazikçe kemerli su akıntılarını bir havuza döken başka tuhaf bir karakter düşünebilirsiniz. Çok çeşitli stiller ve döküm ortamları kullanabilir ve havuza bohem bir hava katabilirsiniz.

balimystique.com.au

5.Koruyucu tente

Bazen güneş rahatsız edici olabilir, bu nedenle havuz alanınız gölgede kalmıyorsa, dayanıklı, zararlı ışınları engelleyici bir bir gölge yelkeni kullanabilirsiniz.

tenshon.com

5.Modern ve kullanışlı şezlonglar

Güneşlenmeyi seviyor ve havuz kenarında uzun zaman geçiriyorsanız kullanışlı ve rahat bir şezlong tercih etmeniz mantıklı olacaktır.Güneşin ve havuzun tadını çıkarmak için en mükemmel yeri yaratabilirsiniz. Bu şezlonglar renkli veya keskin beyaz renkte olabilirler. Temizlemeleri kolay ve güneş ışınlarına karşı dayanıklı olanları tercih etmeniz kullanım anlamda önemlidir.

citylifedirectusa.com

6.Duşluk

Modern bir duşluk havuzunuzun tamamlayıcısı olacak ve konuklarınıza kolayca durulanmaları için küçük bir fırsat sunacaktır.

femalescorner.com

6.Mumlar

Havuzun içine ya da etrafına hafif bir parıltı vermek istiyorsanız, bunu yapmanın en güzel yolu bolca mum kullanımı olacaktır. Böylece gece beliren havuzdaki ışıltı bahçenize aydınlık verecektir.

trendhunter.com

7.Havuz aydınlatması

İster tek renk isterseniz farklı renkli LED aydınlatmayı uzaktan kumandalarla monte ederek ruh halinize uyacak şekilde renk ve parlaklığı ayarlayın ve keyfini çıkarın.

desertgrove.com

gizema@groupmedya.com