TOP

EN YENİLER

ALAÇATI’NIN YENİ GÖZDESİ

10’uncu Alaçatı Ot Festivali’nde ilk kez kapılarını açan Hacımemiş’teki Hammam 17 Mayıs’ta yaz sezonunu başlattı. Serkan Koca’nın işletmeciliğini yaptığı mekânda Türk ve İtalyan mutfağından lezzetli tatlar sunuluyor. Mimarisi ve menüsü ile etkileyici bir profile sahip mekânın, her damağa uygun kokteyl menüsü de oldukça zengin. Özellikle “Hamama Giren Terler” hem ismi hem de lezzeti ile ilgi çekiyor.

GEÇMİŞE YOLCULUK

Üretildiği yıllarda herkesin hayranlıkla baktığı, geçen zaman içinde de kendine çok özel bir hayran kitlesi oluşturan, yüzyılın klasik otomobilleri bir kez daha İstanbul’da buluştu. 1886 yılında üretilen Benz modelinden başlayarak, Elvis Presley’nin 1955 model Cadillac’ından, Kara Şimşek efsanesine, Hulusi Kentmen’in 1956 model otomobilinden, Şoför Nebahat filminde kullandığı 1952 model taksiye kadar Türkiye’den ve dünyadan 500’den fazla otomobil ve klasik ticari araç, Antika Otomobil Federasyonu (AOF) tarafından 28–30 Haziran 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlendi ve “2. Klasik Otomobil Festivali’nde’’ otomobil tutkunlarını nostaljik bir yolculuğa çıkarttı.

DOĞAL VE DAYANIKLI

Yaz aylarında dinlenme ve rehabilite noktaları olan dış mekânlarınızı Casa Outdoor koleksiyon ürünleri ile mükemmel keyif alanlarına dönüştürün. Doğal formların, renklerin ve yapıların kullanıldığı Casa Outdoor koleksiyonu ile doğanın içinde bulunan tüm güzellikler mutlu ve huzurlu yaz günlerinde size eşlik ediyor.

YENİLİKÇİ TEKNOLOJİ

100 yılı aşkın süredir, üstün teknolojiyi yüksek performans ile buluşturan ürünler geliştiren ve hayatı kolaylaştıran Hoover, 16 kişilik yüksek kapasiteye sahip AXI bulaşık makinesi ve çamaşırları sadece 14 dakikada yıkayabilen Link çamaşır makinesi ile bu yazın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

DOĞA HARİKASI

Cedrus, büyüleyici özellikleriyle kendini doğada ayrıştırmış, nadir, değerli ve kadim ağaçlardan ilham verici, dikkat çekici aynı zamanda sadeliğiyle dinlendirici tasarımlar sunmak amacıyla kuruldu. İlk tasarım serisi bir yıldırımın düşmesiyle yüzde 82 zarar gördüğü için ömrünü tamamlayarak hukuken aramıza katılması uygun görülmüş ve Cedrus markasının ortaya çıkmasına ilham veren 1076 yaşında kadim Toros Sediri.

KALİTELİ VE KONFORLU

L’unica, koltuktan masa ve sandalyeye, sehpadan servis arabasına ve çok çeşitli aksesuara kadar bahçe dekorasyonu için birçok şık ve fonksiyonel alternatif sunuyor.

CAM TASARIMLAR

Güneş, sıcak yüzünü göstermeye başlamışken dekorasyonda koyu renklerden kurtulma vakti de geldi. Özellikle yazlık alanlarda mevsimin ferahlığını mekânlara taşımanın en özel yollarından biri ise cam ürünler kullanmaktan geçiyor. Elektrik anahtarı ve priz sektörünün önde gelen isimlerinden Panasonic Life Solutions Türkiye, Thea Ultima Cam serisinin elektrik anahtarı ve priz modelleri ile her mekâna ferahlık ve zarafet katıyor.

SADECE UYKU

Sağlık, doğallık ve iyi bir uykunun insan yaşamı için önemini vurgulayan Evline, uyku problemlerine çözüm üretip, uyku kalitesini artıracak ürünler tasarlıyor.

TASARIM ÖDÜLÜ

Türkiye’nin yerli üretici markası Korkmaz, A’ Design Award & Competition’ın etkili jüri heyeti olan, Uluslararası Tasarım Akademisi tarafından, son tasarım kahve makinesi Kahvekolik ile Ev Aletleri Kategorisi’nde A’ Design Tasarım ödülü kazandı.

Hazırlayan : MERGİM ÖZDAMAR

gizema@groupmedya.com