TOP

EKLEKTİK SAHİL EVİ

Oyuncu ve yazar Melis Aygen’in ailesiyle yaşadığı Port Alaçatı’daki dubleks evi, renkli ve özgün bir dekorasyona sahip. Sanatın ön planda tutulduğu evde, neşe dolu anlar yaşanıyor.

Hazırlayan: RANA KORGÜL

Fotoğraf: BURAK TEOMAN

Melis Aygen, Ayşe Demirkut ve Nursel Adanır

Oyuncu ve yazar Melis Aygen’i Port Alaçatı’daki evinde ziyaret ettik. O burada 13 yaşındaki kızı Ayşe Demirkut, Noursel markasının yaratıcısı tasarımcı annesi Nursel Adanır ve otel işletmecisi kardeşi Mehmet Aygen ile beraber yaşıyor. İki Jack Russell cinsi köpekleri Messi ve Maya ise evin neşe kaynakları. Yılın büyük bir bölümünü İstanbul’da geçirseler de Port Alaçatı’daki evlerine her fırsatta gelen aile, bu evi yılın sekiz ayı açık tutuyor. Melis Aygen ile keyifli sohbet eve girer girmez başlıyor: “Ev, Alaçatı sörf plajlarına yakın bir konumda yer alıyor. Burayı Alaçatı ruhunu yaşamak ve bölgenin sportif hayatını deneyimlemek için tercih ettik. Sadece yazın değil; kışın da burada yaşam var. Alaçatı, paha biçilmez hazineler sunan bir köy. Rengârenk begonvillerin sarktığı cumbalı taş evleri ve Arnavut kaldırımlı taş sokaklarıyla fotoğrafik manzaralar veren Alaçatı, sıra sıra dizilmiş samimi mekânları, yel değirmenleri, rüzgârı, yufka gibi denizi ve Ege mutfağıyla güzel bir yaşam felsefesini ifade ediyor bize. On yıldır buradayız” diyor Aygen.

İki adet büyük tablo Gülfem Kessler’a ait. Dresuar özel olarak marangoza yaptırılmış. Sırtı işlemeli ahşap koltuklar Mudo Concept’ten. Aplikler Noursel marka.

Aile yadigârı sedefli ikiz koltuklar mercanlı döşeme kumaşıyla dikkat çekiyor.

Salondaki şöminenin iki yanındaki demir konsollar ve yuvarlak cam vazolar Mudo Concept, el yapımı avize ise Noursel marka. IKEA’dan seçilen yengeç desenli kumaş parçaları duvara asılmış.

Geniş bambu divan Cumba Selection’dan, inek postu kaplama puf ve orta sehpa Mudo Concept’ten, koko halı ve çalışma sandalyesi IKEA’dan, abajurlar Noursel’den alınmış. Sol duvardaki üçlü tablolar Aylin Eskinazi’ye ait.

Alt kat oturma alanındaki gri kanepe, orta sehpalar ve koko halı IKEA’dan, yuvarlak aynalar Noursel’den. Duvardaki sulu boyalar Işıl Özışık’a, portre Hale Sontaş’a, baskı Bedri Rahmi Eyüboğlu’na ait. Mercan objeler Zara Home’dan, yeşil yaprak formundaki tabaklar ise Tayland’dan alınmış.

Yataklar IKEA marka. Komodinler eskiciden, örtüler ve yastık kılıfları Alaçatı Lisa Corti’den, yeşil-bej çizgili parça halı Zara Home’dan alınmış. Başucu aydınlatma şapkaları Noursel’den seçilmiş. Tablolar Gülfem Kessler’a ait.

Yuvarlak masa Cumba Selection’dan, üzerindeki sedefli çerezlik Chakra’dan, gri demir tabure ve konsol üzerindeki cam çanak Crate and Barrel’dan, sarkıt aydınlatma Noursel’den, koko halı ve kırmızı konsol IKEA’dan alınmış.

Her Alaçatı evinde olduğu gibi begonviller bahçenin vazgeçilmezi. Beyaza boyanmış ahşap masa IKEA’dan, sandalyeleri eskiciden alınmış. Mercan dalı Crate and Barrel, avize ise Noursel marka.

seda@mayadijital.com