TOP

EĞLENCELİ ,KONFORLU VE GÜVENLİ ÇOCUK BANYOLARI İÇİN PRATİK ÖNERİLER

Gelişleri hayatımızı tamamen değiştirdiği için, ailenin yeni üyesini ağırlayacak bir banyo tasarlamak oldukça önemlidir. Ve çocukların güvenliği ailelerin gönül rahatlığı olduğundan, onları korumaya yardımcı olacak ürünlere sahip olmak, birlikte büyümenin inanılmaz deneyiminin tadını çıkarmayı sağlayacaktır.Küçük çocuklar için banyo, baloncukların tadını çıkarabilecekleri ve su sıçratabilecekleri eğlenceli bir yer olabilir. Ancak ebeveynler için çocuğunuzun olabildiğince güvenli olmasını sağlamak stres veren bir düşüncedir.Banyoda çocuğunuzu güvende tutmak istediğiniz birçok potansiyel tehlike vardır. Özellikle küçük çocuklar için tasarlanan tuvaletler kolay adapte olmaları ve kendi yolculuklarında güven duymaları için daha küçüktür. Bu tuvaleti eğlenceli bir oyun alanına çevirmek için özelleştirebilirsiniz. Banyo zamanını ailenizle paylaşılacak bir rutin olarak düşünmelerini ve tadını çıkartmalarını sağlayın!

Gerekli yerlere kilit takın.

Tuvaletin çocuğunuz için bir güvenlik tehlikesi olduğunu öğrenmek sizi şaşırtabilir. Sadece potansiyel bir boğulma riski değil, meraklı çocuklar da oyuncakları ve daha fazlasını yıkamak için tuvaleti kullanmak isteyebilir. Başlamak için her zaman klozet kapağını kapalı bırakma alışkanlığı edinmelerini sağlayın. Bir tuvalet kilidi, tuvalet eğitilmeye hazır olana kadar tuvalete kontrolsüz erişimin engellenmesinin harika bir yoludur. . Kilit banyo güvenliğinde büyük fark yaratabilecek küçük bir adımdır.

watchfuldad.com

Oyuncakları düzenleyin.

Banyo zamanı oyuncaklar birçok küçük çocuklar için bir zorunluluktur. Ancak banyoda dağınık bırakılmaları muhtemel bir kazaya neden olabilir. Yine de, ıslak oyuncakların küflenmesini kapalı bir kutuda oturmasını önlemek de istiyorsanız, duş duvarınıza takılabilen örgü askı sepetlerini tercih edebilirsiniz. Banyo zamanında kolayca erişebilir ve hava akışının oyuncakları kurutmasına yardımcı olursunuz.

parent.guide

Banyo güvenliğini destekleyecek aksesuarlar koyun.

Banyo teknolojisi, birçok ev için olmazsa olmaz bir şeydir, ancak çocuğunuz için rahat ve güvenli bir banyo yapmak için bunu nasıl kullanabileceğinizi düşündünüz mü? Örneğin banyo suyunu yaklaşık 100 derece sıcak tutmak için küvet içine kayan bir dijital termometre satın alarak tam sıcaklığı elde edebilirsiniz. Yürümeye başlayan çocuğunuzun da eğlenmesi için ördekler ve kaplumbağalar gibi eğlenceli objeler alabilirsiniz. İstediğiniz diğer bir banyo aksesuarı bir banyo musluğu kapağı olabilir. Kayma veya düşme varsa, bu yumuşak kapak, kafa travmasını önlemelerine yardımcı olur. Su eğlenceli hayvan şekilleriyle ,örneğin balina ağzından ya da su aygırının burnundan akabilir,banyoyu bu şekilde daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

otherandbaby.co.uk

Tehlikeli olabilecek her ögeyi erişilemeyecek yerde tutmaya özen gösterin.

Bazı malzemeler her zaman küçük çocuklardan uzak tutulmalıdır. Saç kurutma makinenizi ,saç maşasını ve temizlik malzemelerini çekmecede ya da dolaplarda saklayın. Ayrıca çocuğunuzun bu noktalara girmesini engellemek için çocuk kilidi kullanabilirsiniz.

containerstore.com

Kaymayan banyo paspası kullanın.

Mevcut banyo paspasınız iyi görünmesine rağmen, işlevsel mi? İyi bir banyo paspası kaymamalı,suyu kolayca emmelidir. Bu aynı zamanda banyodaki düşmelerin önlenmesine de yardımcı olabilir, çünkü bir fayans veya laminat zemin ıslandığında çok kaygan hale gelebilir. Kaymaz bir banyo paspası, küvetin içinde ve dışında olması için mükemmel bir aksesuardır.

potterybarnkids.com

gizema@groupmedya.com