TOP

DUYGULARA ÖNEM VEREN EŞSİZ ESERLER

Henge‘nin deneyim odaklı ürünleri, duygulara önem veren eşsiz eserler olarak tasarlanıyor.

Henge Genel Müdürü Patrizio Baldi Papini ve Henge Bölge Müdürü Claudio Fabbri

Zamansız çizgiler, otantik ve kusursuz işçilikle az bulunur doğal malzemelere aktarılıyor. Sadece kendinden menkul olmayan mobilyalar, onları seçenlerin duygularını da yansıtıyor. Seri üretimin dayattığı bütün ilkeleri reddeden Henge, en harika zihinler tarafından tasarlanmış, müthiş yetenekli zanaatkârlar tarafından işlenmiş mobilyalarıyla özgün kontrastlar yaratıyor. Henge Genel Müdürü Patrizio Baldi Papini ile markanın Türkiye’deki adresi Mozaik Design’ın Ortaköy showroom’unda bir araya geldik.

Henge’nin en yeni koleksiyonu 9-14 Nisan tarihleri arasında Milano’da gerçekleşecek olan Salone Internazionale del Mobile’de sergilendi.

Henge’nin başarısının devamlılığını sağlayan nedir?

Patrizio Baldi Papini: Hiper üretim ve hiper hız çağında Henge yavaşlamaya karar verdi. Nadir bulunan doğal malzemeler, yaratıcı özgünlük ve üst düzey uygulama kalitesiyle ilgili tutkulu bir araştırmaya odaklanan marka, incelikli ve benzersiz bir niş oluşturmayı başardı. Güçlü İtalyan kimliğimizin hemen fark edilebilir olması en büyük arzumuz.


Markanın tasarım yolculuğunu nasıl tanımlıyorsunuz?


P. B. Papini: Yolculuğumuz doğallığın içinden yola çıkarak, anlatılanları dinleyerek ve aynı zamanda duyguları da tercüme ederek başladı. Hislerin ve doğal dokuların nasıl daha iyi vurgulayacağımızı yorulmadan araştırıyoruz.

Mobilyalarımızın her zaman aynı güzellikle yaş almasını amaçlayarak detaylara gereken önemi vermeye çalışıyoruz.

Yeni koleksiyonlarınızı nasıl oluşturuyorsunuz?


P. B. Papini: Çarpıcılığı, uyumu ve canlılığı yan yana koyarak, zıtlıkları da olan dengeyi bulup, dinç bir zenginlikle birleştirmeyi amaçlıyoruz. Kendi tekliğinde olan kusurların eseri tekrarlanamaz hale getirmesi ve samimiyet yaratıyor olmasından yola çıkarak koleksiyonlarımızı oluşturuyoruz.

İlham kaynaklarınızdan bahseder misiniz?

P. B. Papini: Henge’nin amacı, yeni teknolojileri eski sofistike üretim teknikleriyle bir araya getirerek manuel üretimin güzelliğini yüceltip zanaata tavizsiz bir bağlılık tasavvur etmektedir. Yenilikçiliğimizin simgesi, iki yöntem arasındaki keşfedilmemiş ilişkileri derinleştirme girişimindedir. Bu yaklaşım, deneysel ve aynı zamanda son derece teknolojik bir girişimdir.

Mozaik ile iş birliği yapmaya nasıl başladınız?

P. B. Papini: Mozaik ile karşılaşmamız maceramızın başlangıcında gerçekleşti ve yakınlığımız ortak noktalarımızla pekişti. Ortak paydalarımız iş birliği ilişkisine ve olumlu alışverişlere neden oldu.

Hazırlayan: ÇİĞDEM HASANOĞLU

Fotoğraf : ERHAN TARLIĞ

gizema@groupmedya.com