TOP

DÖRT MEVSİM ALAÇATI: THE STAY WAREHOUSE

Sürdürülebilir tasarım anlayışını benimseyen The Stay Warehouse Alaçatı, yıl boyunca kültür ve sanat odaklı pek çok etkinliğin düzenlendiği keyifli bir kaçış noktası.

The Stay Warehouse Alaçatı, tatile dair aklınıza gelen pek çok şeye cevap veriyor elbette fakat onu özgün kılan, klasik tatil anlayışından çok daha fazlasını sunuyor olması. Kültür ve sanat ile harmanlanmış sıra dışı bir deneyim alanı olarak kurgulanan bu otel, Alaçatı’nın merkezine oldukça yakın bir konumda yer alıyor olmasına rağmen bilhassa yazın oluşan kalabalıktan ve gürültüden uzakta, oldukça farklı bir ambiyansa sahip 24 odalı bir gizli kulüp gibi tasarlanmış.

Otelin 1980’lerde bir depo olarak kullanılan yapısı, Haldun Demirhisar önderliğinde Heavenlymade ekibi tarafından yenilenmiş. Otel inşa edilirken yapının etrafındaki ağaçlar ve hatta çalılar bile korunmuş. Orta Anadolu’daki 100-150 yıllık evlerden sağlanan tuğlalar lazerle kesilerek kullanılmış. Karadeniz’in yıkılmaya terk edilmiş evlerinden toplanan ahşaplar, şezlonglardan mutfak malzemelerine kadar her alanda yeniden hayat bulmuş. Havuz karolarında geri dönüşümlü cam yüzey tercih edilmiş. Harika bir performans salonu da bulunan otelin bütün mekânları demonte edilebiliyor.

The Stay’in odaları, yeni bir işleve ihtiyaç duyarsa diye vidalarla sökülüp takılabilir şekilde dizayn edilmiş, üstelik bu sayede yapının tümü başka bir yere de taşınabiliyor. Otelin içinde bulunan kondisyon bisikletleri ile doğa manzarasında spor yapmak veya bahçenin yoga&pilates için ayrılan yeşil alanlarını kullanmak mümkün. Isıtmalı havuzun keyfini sürmek ve elektrikli bisikletlerle etrafı gezmek de seçenekler arasında. Tüm yıl açık olan The Stay Warehouse, çeşitli kültür ve sanat organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor.

bugral@groupmedya.com