TOP

Design Week Turkey İçin Geri Sayım Başladı

Türkiye’nin en geniş kapsamlı tasarım etkinliği Design Week Turkey, 16-18 Kasım 2018 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. 

Design Week Turkey, ülkemizin tasarım kimliğinin ve bu kapsamda gelişebilecek olan ekonomik başarısının, tasarım ve endüstri entegrasyonuyla sağlanabileceği bilincini oluşturmayı en önemli konusu olarak ele alıyor; endüstri temsilcileriyle tasarımcıları bir araya getiriyor ve katma değerli ürünler üretebilmek adına bir buluşma zemini oluşturuyor.

Yaratıcı ekonomileri güçlendirmeyi, girişimciliği teşvik etmeyi, endüstriler arası iş birlikçi multidisipliner projeler ve titiz tasarım araştırmalarını odağa alan DWT’18 programı, ulusal ve uluslararası paydaşlar tarafından kapsamlı bir planlama ağı ile oluşturuluyor.

Unesco Yaratıcı Şehirler Ağı’na “Tasarım Şehri” unvanıyla katılarak yaratıcılığı stratejik ve sürdürülebilir bir kalkınma aracı olarak özümseyen kentlerden biri olan İstanbul, etkinliğe ev sahipliği yapıyor. DWT’18 endüstriyel tasarım, moda, görsel iletişim tasarımı, mimari başta olmak üzere bir dizi alanda panel ve konferanslar, sergiler, atölyeler ve ödül törenleri ile bu yıl 16-18 Kasım’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Etkinlik, şehre ve ülkeye yayılarak çok çeşitli rotalarda ve alanlarda hayat bulacak; ülkeyi tasarımla keşfetmenin yeni yolları tasarım meraklılarına sunuluyor.

Binlerce yıldır genetik kodlarımızda taşıdığımız tasarım yeteneği; tüm tasarım disiplinleri ve yaklaşımlarında inovasyon ve teknoloji ile entegre, başarılı çağdaş projelerle gün yüzüne çıkıyor. Etkinlik kapsamında ayrıca; markalar, tasarımcılarla ortak projeler geliştirme şansına sahip olabilecek, üniversiteler ve kurumlarla iş birliği imkanı yakalayabilecekler.

 

Etkinliğe dair detayları Design Week Turkey web sitesinden takip edebilirsiniz. 

 

seda@mayadijital.com