TOP

COUNTRY SICAKLIĞI

Akdeniz ruhunu şehir hayatına adapte eden kendine has stiliyle dikkat çeken müstakil ev, açık renklerin doğal dokularla buluştuğu yaşam alanlarıyla dikkat çekiyor.

Kemer Country’de konumlanan üç katlı müstakil ev, üç oda, bir hobi odası, iki banyo ve salonuyla 280 metrekareye yayılıyor. Bulunduğu sitenin doğasına uygun bir şekilde dekore edilen evin
sahibi, bir zamanlar Bahariye’de yer alan Coffee Shop’ın sahibi Pınar Solu. Kısa bir süre Zekeriyaköy’de yaşayan ev sahibi Kemer Country’nin duygusunu çok özlediğinden yakın zamanda buraya yeniden taşınmış. Dergimizin de sıkı bir takipçisi olan Solu, aldığı iç mekân tasarımı eğitiminin ardından Almanya’ya gitmiş ve orada kahve kokusu ile tanışmış. Tam bir kahve ve dekorasyon tutkunu olarak tanımlayabileceğimiz ev sahibi, yaklaşık 19 yıl boyunca iki tutkusunu bir araya getirdiği dükkânında müşterilerine hem kahve, pasta ve cheesecake hem de Hindistan başta olmak üzere Uzak Doğu ülkelerinden getirdiği objeleri sunarken bir yandan da profesyonel olarak ev ve otel dekorasyonları gerçekleştiriyormuş. “Bu iki işi bir arada yürütmek zorlaşmaya başlamıştı.
İkinci çocuğumu doğurduktan sonra emekli olmaya karar verdim. 

mehmete@groupmedya.com