TOP

Carrıe Bradshaw’ı Bile Kıskandıracak Ayakkabı Depolama Alanınız için 10 Fikir

En son ne zaman evinizin kapısından içeri girdiğinizde üst üste atılan ayakkabılarınızın üzerine bastınız? Bu soruya cevabınız her zaman ise aslında tam olarak nasıl hissettiğinizi biliyoruz. Eve döndüğünüzde ayakkabılarınızı yığınlar halinde atmak kolaydır ancak kötü kokulara da sebep olacak bu alışkanlık dairenizinde hoş bir görüntüye sahip olmasını engelleyecektir.

Muhtemelen elbise ve kıyafetlerinizi organize etmek için yeterince efor sarfettiğinizden mükemmel ayakkabı organizasyon sistemi kurma fikri listeninizin en üstünde olmayabilir. Ancak her sabah bir çift ayakkabı bulmak için ayakkabı yığını kazmak yerine doğru ayakkabı depolama sistemi sayesinde evinizi ve dolabınızı düzenli tutmaya ve zamanınızdan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Evinizde ne kadar kısıtlı yer olursa olsun, favoriniz olacak uygulayabileceğiniz tüm fikirler için okumaya devam edin.

#1 Giriş Holünüz için Çözümler

View this post on Instagram

Waiting patiently for the day when I see my friends and family walk through this door 🚪 . #TBT Swipe to see this mini entryway project on a small budget I did pre quarantine but it’s something you can easily do now. Just some online shopping stops at IKEA, Home Depot and Benjamin Moore Paints. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ I picked up the ikea Hemmes shoe cabinet in white. I already had the shelf above and the bench. My husband helped me cut a piece of maple to add to the top. I saw this on Pinterest. I liked the way it made a boxed piece look more custom. I’m crafty and somewhat handy so it wasn’t too difficult. After the wood was stained and a coat of Verathane was applied, I used silicon to secure it to the top of the shelf. My door was originally white and the walls were beige. Cue the paint! Cloud White on the walls, Simply White for the trim and Black for the door. All paint colours are from @benjaminmoore The bench I had painted previously with Behr chalk paint in Classic Noir. The rug I found at Homesense. I didn’t change the hardware on the door to keep the cost low. Voila! For now. 😜 I have redone this space several times over the years. I don’t have a photo of every incarnation of it. At one point I think it was blue? 😳 I’m sure this won’t be the last change. They say change is good.😅 . See stories for before and after. . . ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #entrywaydecor #entrywaytable #storageideas #storagesolutions #naturalwood #blackandwhite #frontdoor #ikea #ikeahack #shoestorage #blackdoor #benjaminmoore #simplywhite #finishingtouches #homesense #planoly #jillypresets

A post shared by Cherie (@aplacetocher) on

Yağmur botları veya koşu ayakkabılarınız için ev girişinizde konumlayabileceğiniz son derece basit aynı zamanda pratik dolaplar dar alana sahip girişler için ideal bir seçim olacaktır.

Rustik ahşap detaylı tasarımlar ıvır zıvır eşyalarınızı depolamak içinde sizin için yeterli alanı sağlayacaktır.

#2 Üst Dolap Raflarınızı Kullanın

Çoğumuzun kullanmaktan pek hoşlanmadığı dolabın en üst rafları kıyafetleri depolamak için pek elverişli olmasa da, gece kıyafetlerinizin altına giydiğiniz o zarif ayakkabılarınız için harika bir alandır. Bu zarif topuklularınız ayakkabı kutuları ile muhafaza etmek ise ek bir adım gibi gözükse de, onları güvende tutmak ve erişmenizi kolaylaştıracak en iyi yoldur.

#3 Evin Küçük Bireyleri için

Evin en küçük bireyleri için alçak aynı zamanda ayakkabılarına kolay erişebilmesini sağlayan bu tasarım, çocukların organizasyon becerilerini erken keşfetmesini sağlayarak onları teşvik eden mükemmel bir fikirdir. Söz konusu çocuklar olduğunda estetik açıdan hoş olduğu kadar bakımını kolay yapabileceğiniz ayakkabı dolabını seçin.

#4 Bu Ayakkabı Tutucularına Göz Atın

Herhangi bir ayakkabı dolabı veya vestiyerde kullanabileceğiniz ergonomik bir çözüm düşünüyorsanız plastik ayakkabı tutucuları imdadınıza yetişecektir. Bu ayakkabı tutucuları dolabınızdaki ekstra bir raf sayesinde daha çeşitli eşyalarınızı organize etmenizi sağlayacaktır. Düzeninizden ödün vermeden dikey alanınıza da kullanmanıza izin verecektir.

#5 Hayallerinizdekini Yaratın

Geniş bir alanınız varsa bu lüks ayakkabı depolama fikri tam size göre! Ayakkabı koleksiyonunuzu göstermek için gömme dolabınızı raflar halinde baştan sona kadar donatmayı deneyin. Bu sadece çekici görünmekle kalmaz doğru parçayı alanınıza yerleştirmenizi kolaylaştıracaktır.

#6 Tavan Arası Alanınızı Yeniden Tasarlayın

Eğer çok eşya almayan bir tavan aranız varsa bu alanı çarpıcı bir gömme dolaba ve soyunma odasına dönüştürmeyi deneyin. Bu güzel alan yıllardır biriktirdiğiniz tüm ayakkabılarınızı saklamak için mükemmel bir yerdir.

Bu görünümü alan boyunca iyi yerleştirilmiş kitaplarınızla tamamlayabilirsiniz.

#7 Spor Ayakkabı Koleksiyonunuzu Vurgulayın

İster ayakkabı dolabınızı baştan organize ediyor olun, ister sahip olduğunuz bir sistemi yapıyor olun sadece spor ayakkabı koleksiyonunuz için bir raf üniteniz mutlaka olsun. Ayakkabılarınızın gözlerinizin hemen önünde sergilenmesini sağlayan bu tasarım sayesinde seçim yapmanız gereken her şeyi görmek size zaman kazandıracaktır.

#8 Pratik Panolar

Panolar temelde evinizdeki herhangi bir oda hatta mutfağınız içinde çok yönlü bir malzemedir. Bunun için ayakkabı koleksiyonunuzu saklamak ve düzenlemek için panoları kullanma fikrine bayılıyoruz. Bu girişiniz veya yatak odanız için harika bir yol olacaktır.

#9 Yeni Bir Dolap Sistemi Kurun

Bazen en iyi çözümler sil baştan bir yenilenme olabilir. Bu ayakkabı dolabı her sabah hazırlanırken sizi heyecanlandıracak bir tasarıma sahip. Hem resmi hem de günlük bir çift ayakkabılarınız için kullanabileceğiniz ayakkabı çekmecesine bayılacaksınız!

#10 Düzeni Sevenler için

Hem şık hem pratik bu cam kapılı ayakkabı dolapları iç mekanınızın stil sahibi görünmesi için mükemmel bir çözümdür. Ayakkabılarınızı temiz ve tozsuz tutarak sabahları doğru bir çift ayakkabı bulmak için ayakkabı yığınlarını kazmadan kolayca erişmenizi sağlayacaktır.

iremnurhanisoglu96@gmail.com