TOP

ÇALIŞMA ALANLARINIZ İÇİN EN ŞIK TASARIMLAR

Çalışma alanlarınız için sezonun en yeni tasarımlarını ve ilham veren dekorasyon fikirlerini bir araya getirdik. 

MODERN MİNİMAL

Yalın formları demir ve ahşapla birleştiren mobilya ve aksesuarlar, her tarza hitap eden seçenekleriyle çalışma alanlarınız
için modern ve güçlü bir duruşa sahip.

Tiverton Kitaplık,  Maison çalışma masası, Mudo Concept.

MODÜLER SİSTEMLER

Yükseklik, genişlik, renk ve adet seçenekleriyle hayalinizdeki kitaplığı yaratma imkânı sunan demir konstrüksiyon masif meşe modüler kitaplıklar değişen raf ihtiyaçlarınız için ideal.

Münhasır kitaplık, Ham:m.

DENGELİ ÇÖZÜMLER

Casa International koleksiyonunda yer alan Trevisina kitaplık, modüler raf ünitesi sayesinde alanınıza ve tarzınıza uyum sağlayacak şekillerde düzenlenebiliyor.

İŞLEVSEL YALINLIK

Bürotime marka Era Home çalışma masası masif ahşabın yalın formuyla sıcak ve fonksiyonel bir çalışma alanı yaratıyor. Keçe kumaştan üretilen paneli, priz kapağı, kablo tavası ve portatif çekmeceli depolama üniteleri çalışma ortamınızı düzenlemeye yardımcı oluyor.

OKUMA KÖŞESİ

Studio Kairos tasarımı Halia, hem ofis hem de yaşam alanlarınız için farklı renk ve kumaş alternatifleriyle kabuk değiştirilebiliyor. Peri kanatlarından esinlenilen form, ahşap ayakları ile rafine bir seçim.

Halia koltuk, Koleksiyon.

DOĞRU AYDINLATMA

Aydınlatmanın tasarımdaki yadsınamaz öneminin farkında olanlar için doğru aydınlatmayı bulmak oldukça mühim. Geniş marka ve ürün yelpazesiyle aydınlatmanın sonsuz dünyası ise yaratıcı çözümlerle dolu.

Bizzarri Design tasarımı Karman marka ALFRED aydınlatma, TEPTA Aydınlatma.

HER YERDE

Birbirinden bağımsız mobilyalarla dahi bütünleyebileceğiniz büfeler raf, çekmece ve kapak seçenekleriyle ideal birer tamamlayıcı.

Dante Donegani & Giovanni Lauda tasarımı Rapsel marka Aria büfe, Rapsel.

YENİ KESİŞİMLER

Ünlü mimar Sou Fujimoto imzası taşıyan Alias marka kitaplık, beden ve mekân arasındaki ilişkiden ilham alan inovatif ve kompakt bir tasarım. Sandalyeyi kitaplık içinde saklayan kıvrımlı hatlar, doluluk ve boşluk algınızı değiştiriyor.

KİŞİSEL KURGULAR

MisuraEmme marka Urban kitaplık, farklı raf kurgularıyla sonsuz kişiselleştirme olasılıkları sunuyor. Raflardaki dikey dokunuşlar konusunda sizi özgür bırakan tasarım, renkli metal kutular, kapaklar, çekmeceli üniteler gibi yaratıcı seçeneklere sahip.

Urban kitaplık, Statu Mobilya.

YARDIMCI DETAYLAR

Yaşam alanlarınız için optimum çözüm önerileri sunan depolama ünitelerini, kullanışlı boyutları sayesinde okuma alanlarınızda yan sehpa olarak da değerlendirebilirsiniz.

Saklama alanlı ve çıkarılabilir tepsili yan sehpa, Tchibo.

ASİL DURUŞ

Steve Leung tasarımı Jet Plane çalışma masası, aerodinamik çizgileri ile farklı dokuları bir araya getiren kusursuz bir el işçiliğinin sonucu. Ofisinizin imzası olmaya aday asil bir tasarım.

GEOMETRİK YORUM

Tamamlayıcı olarak kullanabileceğiniz geometrik raf yerleşimleri mekânı hareketlendiren bir etki yaratıyor.

Duvar rafı, Kilim Mobilya.

MİMARLARDAN ÇALIŞMA ALANI ÖNERİLERİ

Mine Sayın / İç Mimar- Mine Sayın Proje Uygulama ve Tasarım Ofisi

Çalışma fonksiyonu için tasarlanmış alanlar tartışmasız yaşam alanlarımız içerisinde en uzun süre ilişki kurduğumuz mekânlar arasında en başta yer alır. Ben tüm projelerimde, müşterilerime tasarlayacağım mekânlar, onların hayatlarına sunacağım çözümler için kaçınılmaz olarak kendi yaşam, mekân tecrübelerim ışığında bir çıkış noktası geliştiriyorum. Hepimiz çalışma ortamlarımızın kişiselleşmesinden daha çok mutlu oluyoruz ya da çalışma saatleri konusunda sınırların değişmesi ile kendimize küçük, rahat, her şeyin elimizin altında ulaşılabilir olduğu mekânlar kurgulamak istiyoruz. Bir ofis odasını mini bir spor alanıyla birleştirdik örneğin, bir başkasında enstrümanları çalışma alanına dahil ederek kullanıcının kişisel zevklerini çalışma alanına entegre ettik. Günümüz iş yaşamında teknolojinin yadsınamaz kolaylaştırıcılığı sayesinde, iş aktiviteleri yaşam alanlarımızın içerisinde veya tersi olarak iş mekânlarımız ev yaşamını çağrıştıran bir konfor ve atmosferde tasarlanabiliyor. Projelerimizde sıcaklığın, kişisel tarz ve yaklaşımların yansıdığı alanlar yaratıyor, statik olmayan, endüstriyel üretimden uzaklaşan malzeme ve tasarımları tercih ediyoruz. Kişisel koleksiyonların, yaşanmışlık hissini ve kişinin hayat felsefesini yansıtan objelerin, ahşap sıcaklığı, konfor ve ergonominin öne çıktığı oturma birimleri yaratmayı seviyoruz.

Oytun Berktan / İç Mimar- Oytun Berktan Interiors

Ne yazık ki çocukluğumuzdan beri “çalışmak” kelimesi bizlere bir mecburiyet, zorluk gibi donelerle dayatıldı. Benim için çalışmak; sevdiğim şeylerle meşgul olmak, yaratmak, yaratıcı olmak, keyifle vakit geçirmek, gerçekleştirmek istediğim tasarım ve mekânları hayata geçirecek finansman desteğini bulmak anlamına geliyor. Hal böyle olunca da benim çalışma mekânlarım ev gibi konforlu ve sıcak, iş yapma disiplininden uzaklaşmayacak kadar da motive edici oluyor. Çalışma masam, kitaplığım ve şömine (mutlaka bir ateş öğesi) bir arada olmalı. Ateş, pişirme ve olgunlaştırma kavramını destekler benim için. Rahatlama ve dinlenme alanı yeterli aydınlatma özellikleriyle kitap okumak, dizüstü bilgisayarda çalışmak gibi fonksiyonlara yanıt vermeli ve günlük 20 dakikalık öğlen uykum “power nap” için uygun şekilde donatılmış olmalıdır. Gerektiğinde mahremiyet sağlanabilecek, ses ve karmaşadan izole olabilecek ayrı bir dinlenme bölümü benim için zaruri. Çalışma alanı ve ev ofisler; kişinin beğenilerine, iş alanına, mekâna göre çözümlenmeli. Sonrasında kullanılacak olan malzeme, renk ve doku işin içine entegre edilmeli. Buna benim bir ilavem daha olacak: O da koku! Bizi geçmişe götüren, neşelendirip, hüzünlendirebilen, en güçlü motivasyon kaynaklarından biri de kokudur. O yüzden benim kendi ev ofisimdeki tercihim yine kendim için özel olarak tasarlamış olduğum sandal ağacı, gül ve okaliptüs karışımı bir koku

bugral@groupmedya.com