TOP

BÜYÜLEYİCİ BİR DÜNYA : FAS ESİNTİSİ

Fas dekorunu düşündüğünüzde, “Bu stil benim evim için çok fazla” diyebilirsiniz. Ancak her zaman, hangi stili uygularsanız uygulayın istediğiniz kadar açık veya sade olabileceğinizi unutmayın. İster renkli katmanlar kullanın, isterseniz de daha nötr bir renk paleti seçin, Fas esintili odaların sizi alıp başka diyarlara götürmesine izin verin. Fas dekoru hiçbir zaman cesur baskılardan ve renklerden uzak durmaz, bunlar Fas dekorunun en belirgin özellikleridir. Bir yatak odasına veya kanepeye bir hava katmak için cesur olun,büyülü bir renk ve doku patlaması yaratın!

futuristarchitecture.com
architecturaldigest.com

Fas dekoru, günümüzde mevcut hemen hemen tüm dekor stili ile kolayca birleştirilebilir. Bu nedenle kaygısız bir yöntemdir.Örneğin, İskandinav dekoruyla hoş bir şekilde eşleşir, çiftlik evi odalarında yer bulur ve eklektik mekanlara şıklık katar. Kişisel dekor tarzınız ne olursa olsun, Fas dekoruna küçük dokunuşlar katmanın bir yolunu bulabilirsiniz.

southshoredecoratingblog.com
priceypads.com

Serin, eklektik bir Fas havası için çeşitli dokular, desenler ve renklerde katman yaratmak gerekir. Eski tarz bir puf, motifli ,dokunmuş yastıklar, geometrik şekilli kilimler, salonda kırmızı, beyaz ve mavi tonlarının hakimiyet,ahşap el işlemeli sehpalar ve alçak masalar,bohem aksesuarlar, geleneksel dokularla bezeli,hamamı anımsatan banyolar, doğal dokuma sepetler, size yardımcı olacaktır. Ayrıca metal lambalar Fas’ta görülen başka bir klasik dekor elemanıdır. Fas lambaları bir odaya bir miktar sihir getirir.

vkvvisuals.com

gizema@groupmedya.com