TOP

Butik Yaşam

Tarabya’da konumlanan Juma Plus, şehrin kalbinde doğa ile iç içe, huzurlu ve şık bir stil önerisinde bulunuyor. Projenin mimarisi DB Mimarlık’tan Bünyamin Derman, iç mekân tasarımı ise Autoban tarafından gerçekleştirilmiş.

İstanbul’un nezih semtlerinden Tarabya’nın yeşiller içerisindeki Boğaz manzaralı ve en sessiz noktalarından birinde konumlanan JumaPlus, 3 bin 400 metrekarelik alanda 4 blokta 16 daire olarak tasarlanmış. Bahçelere ve havuza bakan bahçeli veya teraslı dairelerin tümü, 225 metrekare ve356 metrekare seçenekleriyle ferahlığa vurgu yapıyor. Juma Plus’taki dairelerin yerleşim planları, geleneksel apartman dairelerinden oldukça farklı. Site 24 saat güvenlik kamerası sistemi ile korunuyor.

Ayrıca, kapalı otoparktan dairelere direkt ulaşmak mümkün. Bizim ziyaret ettiğimiz daire, 356 metrekarelik çatı dubleksi.

Giriş katında salon, mutfak, banyo, kendine ait banyosu olan bir yatak odası ve çalışma odasının bulunduğu dairenin çatı katında, yine kendine ait banyosu ve geniş terası bulunan ebeveyn yatak odası ve bir de çocuk odası yer alıyor. Havuz manzarasına sahip salon, yemek ve oturma alanını içeriyor.

Mutfak, ankastre mutfak dolabın yer aldığı bölümün yanı sıra yemek bölümü ile de son derece fonksiyonel. Juma Plus’taki bütün dairelerin mutfaklarında İtalyan Binova, mutfak ve banyo tezgâhlarında Decton,beyaz eşyalarda Gaggenau, parkelerde Huni, vitrifiyede Duravit, gömme rezervuarlarda Geberit, batarya ve musluklarda ise Grohe kullanılmış.

Tüm banyolar İtalya’dan getirilen beyaz mermerlerle kaplanmış.

Akıllı ev sistemiyle tüm dairenin aydınlatma, su, doğalgaz kontrolleri paneller üzerinden sağlanıyor. Daire girişleri, Kale çelik kapıları ile güvenliği ön plana çıkartarak, parmak izi okuma sistemiyle de konforu sağlıyor.

Hazırlayan: ÇİĞDEM HASANOĞLU

Fotoğraf: ERHAN TARLIĞ

seda@mayadijital.com