TOP

BOĞAZ’DA BİR BAHÇE

Osmanlı’ya olan yakınlığınız ve ilginiz hakkında bize neler söylemek istersiniz?
S.G: Neredeyse 25 yıldır bu alanda faaliyet gösteriyorum. Bu yakınlık nereden başladı diye sorduğunuzda cevap vermekte çok zorlanıyorum. Çünkü sanki bu ilgi hep içimdeydi ve bununla doğup büyüdüm gibi geliyor. Osmanlı Sanatı bugün de hayatımın merkezinde. O kadar ki çoğu zaman rüyalarımda Osmanlı desenleri görüyorum.
Güncel projeleriniz neler?
S.G: Projeler hep devam ediyor çünkü başladığınız bir projenin sonucunu vermesi seneler alıyor. Tıpkı diktiğiniz bir ağacın meyve vermesini beklemek gibi. Şu anda olgunluğa ulaşmak üzere olan ve de fide safhasında pek çok projem var. Bunları zaman içinde sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağım.
Yeni projeleriniz arasında neler var?
İpek Kınay: En son çıkardığımız Bosphorus Private adlı kitabı dünyada tanıtmaya devam ediyoruz. Kitabın geçtiğimiz Mart ayında New York’ta gerçekleşen tanıtımı büyük ilgi gördü. 2010’dan beri Türkiye’den çıkardığımız sekizinci kitaba imza attık. Gündemde yeni projelerimiz var. Bunlar için Haziran ayında çekimlere başlıyoruz. Ayrıca, benim yarattığım, çıkış noktası ‘Kütüphaneniz için
Mücevherler’ olan Madame Malachite markasının dünyada farklı noktalarda satışa sunuluyor olması çok heyecan verici. Ürünler Paris, Londra, Palm Beach, Los Angeles’tan sonra bu ay Lima’ya gidiyor. Kültür ve stilin buluşma noktası olarak tanımladığımız dünyayı tamamlayan tasarımlarımız ağırlıklı olarak deri aksesuarlarla ve malahit taşının yüksek titreşimini buluşturuyor. Madame Malachite tasarımları Assouline dünyası ile de oldukça örtüşüyor.

mehmete@groupmedya.com