TOP

BEŞ ADIMDA MUTFAĞINIZI DAHA KULLANIŞLI HALE GETİRİN

Mutfak düzenlemesi her zaman ‘yapılması gerekenler listesinde’ en başta yer alır ancak buna zaman ayırmak zor bir uğraş gibi görünebilir.Yedi adımda mutfağınızı eskisinden daha düzenli bir hale getirebilirsiniz!

Kullanmadığınız fincanlardan kurtulun

Dolabınızın arkasında yıllarca toz biriktiren teneke kutular veya boş tahıl paketleri ya da kullanılmayan eşyalardan kurtulmak ile işe başlayabilirsiniz, kupalar en çok alınan hediyedir ve doğal olarak birikmeye başlarlar, kullanılmayan fincan koleksiyonunuzu eleyerek bir düzen oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Alışveriş çantalarını biriktirmeyin

Çevre dostu, geri dönüşümlü bile olsa ihtiyacınızdan daha fazla çantaya sahip olmayın. Maksimum ona kadar bekleyin ve gerisini bağışlayın.

Plastik saklama kutularının fazla olanlarını atın ya da verin

Kendinizi sadece iki farklı boyutta yeniden kullanılabilir saklama kapları ile sınırlayın. Kullanmadığınızı düşündüğünüz kaplardan kurtulun,her boyutta kap edinme isteği sadece kalabalık yaratacaktır.

Mutfak bezlerini kullandıktan sonra yenileyin

Kansas Eyalet Üniversitesi’nin Mart 2015 tarihli bir araştırmasına göre, el havlusu mutfaktaki en kirli yüzeydir. Daha da kötüsü gece boyunca yıkanıp lavaboda durulandıktan sonra mikroplar bile bezler üzerinde büyümeye devam edebilir. Araştırmacılar, yıkama için bir bez, kurutma için bir çay havlusu ve her gün çamaşır makinesine atılabilecek kumaşları öneriyorlar. Her şeyi yapmak için bir havlu kullanıyorsanız, atın ve yenisini alın.

Kullanmadığınız mutfak aletlerini kaldırın

Kahve makinesi, ekmek yapma makinesi,tost makinesi vb. birçok yer kaplayan ve çok fazla kullanılmayan makineleri bir depoya kaldırabilir ya da ihtiyacı olan birilerine verebilirsiniz.Böylede tezgah üzerinde daha çok boş alan yaratmış olacaksınız.

gizema@groupmedya.com