TOP

BANYONUZU YENİLERKEN İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRACAK ADIMLAR

Banyonuzu yeniden şekillendirmek, evinize değer katmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Bunu aklınızda tutarak, banyonuzda minik değişikliklerle büyük fark yaratabilirsiniz.

1.Doğru Planlama

Düzen, tadilat işleminin önemli parçasıdır. Mevcut düzeni değiştirmeye karar verirseniz, büyük olasılıkla bu tüm tadilatın en pahalı kısımlarından biri olacaktır. Bu nedenle minik tasarım değişiklikleri ile ilerleyin, ilk adımınız banyonuzun işlevselliği üzerine yoğunlaşmak olsun. Günlük rutinlerinizde kolaylıkla ilerleyebiliyor musunuz veya kullanışsız olduğunu düşündüğünüz alanlar var mı? Belki alan darlığı yüzünden hazırlanmakta zorluk çekiyorsunuz veya ailenizin ihtiyaçlarına uygun yeterli depolama alanınız yoktur. Bu tespitleri yaparak, ihtiyaçlara yönelik ilerleyin.

2.Işıklandırma

Aydınlatma çoğu zaman yeniden yapılanma sürecinin en sık gözden kaçan bileşenlerinden biridir, ancak bir banyoyu yenilerken aynı zamanda en önemli unsurlardan biridir. Tıraş veya makyaj gibi günlük bakım işlemlerini uygun bir ışık kaynağı olmadan tamamlamanın ne kadar zor olduğunu bir düşünün. Bu amaçla, bu projeyi yaparken aydınlatmanın öncelikli kalmasını sağlamalısınız.

3.Malzeme Seçimi

Kullanmayı seçtiğiniz malzemeler herhangi bir tadilat projesi için önemli olsa da, banyo tadilatı için seçtiğiniz malzemeler odanın işlevsel ve estetik potansiyelinin çoğunu oluşturduğundan daha da önemlidir. Gerçeği söylemek gerekirse, bir banyo arkasına gizlenecek çok az şey vardır, bu yüzden seçtiğiniz her malzemenin doğru olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Tadilatı planlarken döşeme,tezgah,dolaplar,ışıklandırma alanı için malzeme seçmek isteyeceksiniz,bu malzemelerin her biri için bir galeriye gidin ve seçenekleriniz hakkında bir uzmanla konuşun. Estetiğe ek olarak, her birini fiyat, güvenlik ve gerekli bakım açısından değerlendirin. Tadilat işlemine başlamadan önce her biri hakkında doğru kararı vermek için elinizden geleni yapın. Aksi takdirde, bütçenizi yanlışlıkla aşan bir karar verme riski vardır.

4.Estetik Görünüm

Son olarak, odanın estetiğini göz önünde bulundurun. Her ne kadar bir banyo işlevselliği ile başlasa da, bu tamamen estetik değerden yoksun olması gerektiği anlamına gelmez. Tasarımınızın bel kemiği olarak seçtiğiniz malzemeleri kullanın ve ardından o zemini tamamlayan tamamen estetik faktörler (boya rengi veya diğer aksesuarlar gibi) için seçim yapın.

gizema@groupmedya.com