TOP

AYDINLIK BİR YAŞAM ALANI

Dicle Hökenek mimarlık imzasını taşıyan Etiler Maya Residence’taki ev, Mid-century modern döneme referans veren mobilya ve aydınlatmaların ön planda olduğu, sınırların duvarlardaki renklerle belirlendiği, olabildiğince aydınlık bir yaşam alanı olarak kurgulanmış.

Mimar Dicle Hökenek
Oturma bölümü üzerindeki sarkıt aydınlatma asma kat hizasına kadar sarkacak büyüklükte özel olarak üretilmiş. Mekân, genel kurguyla uyum içinde bazı sanat unsurları da içermekte.
Üst kat ile bağlantı, özel olarak tasarlanan siyah rıhtsız merdiven ile sağlanıyor. Merdivenin basamakları ve korkuluk olabildiğince geçirgen bir şekilde tasarlanmış. Mekânın tamamındaki aydınlatma armatürleri siyah renkte ve birbirleriyle uyum içinde, aplik ve sarkıt formlarında tercih edilmiş.
Asma katta duvar rengi terakota tonlarında boyanmış. Boylu boyunca uygulanan kütüphane ve çalışma masası ile asma kat, mekân içindeki izole bir
çalışma alanına dönüştürmüş.
Kütüphanenin önündeki Mudo Concept marka dinlenme koltuğu kısa aralarda, özellikle kitap okumak için konforlu bir seçenek sunuyor. Dinlenme koltuğunun kumaş seçimi evde hâkim olan siyah renge gönderme yapması için siyah & beyaz renkte ve tezat olması için ise etnik desende seçilmiş.
Kapıdan girdiğinizde sizi mutfağın hemen yakınında yer alan yemek bölümü karşılıyor. Yemek bölümü ile televizyonu odağına alan oturma bölümünde farklı büyüklükte kanepeler mevcut. 3 ve 2 kişilik oturma üniteleri ve 2 adet berjer birbiri ile uyumlu farklı dokumalarla kaplanmış. Düzen içindeki bu oturma grubunu kare beyaz mermer sehpa tamamlıyor. Sarı berjerler NORDist’ten alınmış. Duvar boyaları Jotun’dan seçilmiş. Salon için özel bir bitkilendirme çalışması yapılmış.

Hazırlayan : ÇİĞDEM HASANOĞLU

Fotoğraf : ERHAN TARLIĞ

gizema@groupmedya.com