TOP

ARZU NESNELERİ

TAŞ SANATI

Afrikalı Shona sanatçılarının taş heykelleriyle çağdaş sanat dünyasına hızla giren Klip Kuns’un Çukurcuma’daki yerinde İç Mekân Tasarımcısı Arzu Karakadılar ile buluştuk. Yetenek, spiritüelizm, tarih ve bir toplumun tüm olgularının birleşmesiyle oluşan bu sanat akımı, ev dekorasyonunda da yoğun ilgi görüyor.

AY IŞIĞI

Yenilenen Feriye, kültürel, sanatsal etkinliklerin yanında gastronominin de ön planda olduğu aktivitelerle karşımızda. İngiliz sanatçı Luke Jerram‘ın dünyada farklı ülkelerde sergilenen eseri, “The Moon” 19 Nisan gününden itibaren gece de dolunay esliğinde 21 Nisan’a kadar Feriye’de ziyaret edildi.

DÜSSELDORF’TA BULUŞMA

Yerli ve yabancı genç sanatçıları desteklemeyi amaçlayan ve 2016’dan beri Karaköy, İstanbul’daki mekânında sergilere ve etkinliklere ev sahipliği yapan Anna Laudel, Düsseldorf’taki yeni galerinin açılışını geçtiğimiz ay Housewarming isimli karma bir sergiyle yaptı. Sergideki sanatçılar arasında Belkıs Balpınar, Ruth Biller, Flóra Borsi, Ramazan Can,
Tuğçe Diri, Bilal Hakan Karakaya, Ekin Su Koç, Serkan Küçüközcü, Ardan Özmenoğlu, Gazi Sansoy, Daniele Sigalot, Brigitte Spiegeler ve Sarp Kerem Yavuz yer alıyor.

BAKSI’DA YAZ

Yönetmen, senarist ve fotoğraf sanatçısı Nuri Bilge Ceylan eserleriyle Baksı Müzesi’ne konuk oluyor. “Nuri Bilge Ceylan Baksı’da” adlı sergi 1 Mayıs – 25 Ağustos 2019 tarihleri arasında Baksı Müzesi’nde izlenebilecek. Dirimart’ın katkılarıyla gerçekleşen ve Ceylan’ın 2003-2013 yılları arasında ürettiği fotoğraflarını bir araya getiren sergi iki bölümden oluşuyor. “Babamın Dünyası” ve “Sinemaskop Türkiye” serileri izleyiciyle buluşurken olağanüstü bir görsel şölene dönüşüyor.

Hazırlayan : FULYA BOZKURT

gizema@groupmedya.com