TOP

AHŞABIN İZİNDE

25. yaşını kutlayan e15 marka Bigfoot masa, Philipp Mainzer imzalı modern bir tasarım klasiği.

ÖZEL SERİ

2015 yılında 20. yılını karşılayan e15, ilk ikonik tasarımı olan Bigfoot yemek masasını sanatçı ve illüstratör Geoff McFetridge’in dokunuşlarıyla yeniden üretti. Masanın alt yüzeyini lazer çizi. Bigfoot desenleriyle kaplayan tasarımcı, Amerika’nın kuzeybatı bölgesindeki ormanlarda yaşadığına inanılan modern Koca Ayak efsanesinden ilham aldı. Masanın tasarım yılına atıfta bulunan özel seri, 94 adet üretildi. Her Bigfoot masası, Philipp Mainzer’in imzasını taşıyan paslanmaz çelik bir plakayla tescillendi.

YAPI VE MALZEME

Meşe veya ceviz ağacından farklı doku seçenekleriyle üretilen masa, masif ahşap formu ve ahşabın kurutulma evresinde ortaya çıkan imza niteliğindeki karakteristik çatlak detaylarıyla öne çıkıyor. Enine 3 parça halinde teslim edilen tasarım; 180 cm ile 360 cm arasında değişen sekiz farklı uzunlukta, 92 cm ile 104,8 cm’lik iki standart genişlikte üretiliyor. Büyüklüğüne göre yedi veya sekiz adet 4 cm kalınlıktaki ahşap parçalardan oluşan masa, yaşlandıkça kendi patinasını geliştiriyor.

Tasarımcı ve sanat yönetmeni Farah Ebrahimi ve mimar Philipp Mainzer iş birliğinde 1995 yılında kurulan e15, sade bir çizgiye sahip masif ahşap tasarımlarıyla tanınıyor.
Philipp Mainzer tasarımı e15 marka meşe Bigfoot
masa 230 x 92 cm,, Mozaik

KOLAY KURULUM

Dikdörtgen masa yüzeyi, iki bağlantı desteğine sahip dört kare ayak ve sabitleyici vidalardan oluşan Bigfoot masa, üç temel adımda kolaylıkla kurulabilecek şekilde tasarlanmış. Masanın basit taşıyıcı sistemi, iki kişi tarafından rahatlıkla monte edilebiliyor.

ZAMANSIZ

Malzeme ve renkleri birleştirmek yerine yalın bir tasarım diliyle tek malzeme ve tek renk seçeneği sunan Bigfoot masa, zamana veya stile bağlı kalmayan bir karaktere bürünüyor. Farklı sandalye tasarımlarıyla kolaylıkla bütünlenebilen basit ve işlevsel formu, ahşabın sıcaklığını mekânlara taşıyor.

Hazırlayan : JULEN TUNÇ

gizema@groupmedya.com