TOP

5 Soruda Virüslere Karşı Banyonuzu Nasıl Temizlemelisiniz?

Havalar ısınıyor, bahar havaları gelmek üzere bunun ne anlama geldiğini biliyorsunuz: “Bahar Temizliği”.Temizlik yapmak pek eğlenceli gelmese de Koronavirüs salgınıyla mücadele ettiğimiz şu zamanda temizlik biraz gereklilik haline geldi. Hem evde olduğunuz vaktinizi değerlendirmek hem banyonuzu düzenleyip aylarca belki de ertelediğiniz banyonuzu temizlemek içinizi rahatlatacaktır.

Banyonuzu bahar temizliliği beraber virüslere karşı da nasıl steril hale getirebilirsiniz? Bunun gibi birçok sorunun cevabını sizin için aşağıya bırakıyoruz.

#1 Virüslere karşı mücadele ederken banyoyu hangi temizlik araçlarıyla temizlemelisiniz?

En iyi şekilde banyonuzu temizlemek için bir sünger, bir tuvalet fırçası, dezenfekte mendil ve bir pistona ihtiyacınızı görecektir. Temizlik ürünü olarak çamaşır suyu en iyi seçenek olacaktır.

#2 Tuvaleti temizlemenin doğru yolu nedir?

Bir tuvaleti en iyi şekilde dezenfekte etmek için önce tuvaleti yıkayarak başlayın. Ardından kovadaki suya yarım su bardağı çamaşır suyu ekleyin. Tuvalet jantı da dahil olmak üzere tüm yüzeyleri tuvalet fırçasıyla fırçalayın. Beş dakika bekleyin ve sonra tuvaleti tekrar yıkayın.

#3 Banyoda en çok virüslerin yaşadığı yüzeyler nereleridir?

Banyonuz aile ve misafirler tarafından paylaşılan küçük bir alanda sınırlı olduğundan sürekli dokunduğumuz yüzeylerle doludur. Kapı kolları, kulplar, çekmeceler ve organizatörler gibi yerler tezgah üstü, tuvalet ve küvet gibi daha belirgin yüzeyler kadar sık temizlenip, dezenfekte edilmez. Sadece bir kapı koluna dokunarak virüslerin yayılmadığından emin olmak için bu yüzeyleri temizleme rutininize eklediğinizden emin olun.

#4 Banyonuzu en iyi şekilde temizlerken hangi banyo öğelerinden kurtulmalı?

Temizliğinizi yaparken artık miladi dolmuş banyo halılarını ve havluları tazelemek için kesinlikle harika bir zaman. Sabunluğunuza ve diş fırçalarınıza da el atmanızı öneriyoruz.

#5 Banyo temizlik ürünleri en şekilde nasıl muhafaza edilir?

Bir banyodaki en büyük zorluk temizlik eşyalarını ve ürünleri nerede muhafaza edileceğini bulmaktır. Küçük bir plastik banyo düzenleme organizatörü ihtiyacınızı karşılayacaktır. Temizlik ürünlerinizi evinizin veya dairenizin başka bir yerinde saklamanıza da yardımcı olacaktır.

Ancak daha küçük bir banyonuz varsa, temizlik ürünlerini kutulara veya sepetlere yerleştirebilirsiniz. Banyo rafınızda tutmak istiyorsanız, edindiğiniz boş şişelere “zemin”, “lavabo” gibi basit etiketleri yapıştırarak aynı zamanda sevimli görünürken düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz.

iremnurhanisoglu96@gmail.com